کاربرد های فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز + دانلود کتاب

نانو در صنعت ساخت و ساز

فناوری نانو نویدبخش پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف علمی و صنعتی از جمله صنعت ساخت و ساز است. این فناوری فرصت های فراوانی را جهت تقویت رقابت در صنعت ساخت و ساز نظیر ساخت و ساز سریع تر ، مطمن تر، مطلوب تر و پایدارتر و مقرون به صرفه تر را فراهم کرده است. فناوری نانو در ساختمان تقریبا در تمامی بخش های ساختمان شامل اسکلت، نما، سیستم های ساختمان و طراحی داخلی کاربرد دارد. استفاده از این فناوری در صنعت ساختمان موجب تولید مصالح ساختمانی چند منظوره با کارایی بالا شده و ضمن ایجاد ارزش افزوده باعث افزایش کیفیت و دوام محصولات ساختمانی شده است.

مزایای به کار گیری فناوری نانو در صنعت ساختمان

این فناوری از دو جهت به صنعت ساختمان کمک میکند:
۱- بهینه سازی و ارتقاء عملکرد فناوری های موجود
۲- ارائه گروه جدیدی از فناوری ها و عملکردهایی که پیش از ظهور فناوری نانو ممکن نبوده است.

بنابر این از مزایای کاربرد فناوری نانو در صنعت ساختمان می توان به افزایش کیفیت مصالح، صرفه جویی در مصرف انرژی، و به تبع آن صرفه جویی اقتصادی اشاره کرد. بر اساس نتایج منتشر شده از مطالعات، در ۱۰ زمینه کاربردی فناوری نانو در پیشرفت دنیا، صنعت ساختمان در جایگاه هشتم قرار میگیرد.بنابر این کاربرد فناوری نانو در صنعت ساختمان، به نسبت گستردگی این صنعت، اندک است. اگر چه امروز شاهد استفاده محدود از مواد و مصالح نانو در صنعت ساختمان هستیم، اما با توجه به قابلیت های این فناوری نو ظهور، انتظار می رود که در آینده ای نزدیک، شاهد رشد بسیار چشمگیری در استفاده از مواد نانو در در صنعت ساختمان سازی باشیم. از جمله کاربرد فناوری نانو در صنعت ساختمان می توان به استفاده از آن در رنگ ها، شیشه ها، عایق های ساختمان، کاشی و سرامیک، سیمان و بتن و … اشاره کرد.

 

دانلود کتاب محصولات فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز

با توجه به فناوری های موجود در ایران در حوزه نانو و به ویژه دانش موجود جهت به کار گیری فناوری نانو در صنعت ساختمان، کتاب زیر حاوی توضیحات دقیق و کامل در رابطه با فناوری های نانو و کاربرد آن در صنعت ساختمان می باشد که با بررسی فناوری ها موجود اطلاعات دقیقی را راجع به هر یک از موضوعات ارائه داده است. سامانه مصاف نیز کارگاه ها و نشست های تخصصی نانو را با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو کشور در راستای معرفی این فناوری برگزار کرده و در مراحل بومی سازی و پیاده سازی این فناوری در واحد های صنعتی نیز فعال است.

جهت دانلود کتاب محصولات فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now