۲۵ آذر ۱۳۹۶

معرفی کلینیک صنعت و معدن

یکی از ارکان موفقیت صنعتی کشورها، تحقق اصول علمی و فناوری در عرصه صنعت می باشد. این مهم، با همفکری و همکاری اساتید، صنعتگران و محققان این عرصه محقق می گردد. در این میان، کشور عزیزمان ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و این پیوند می تواند زمینه ساز موفقیت هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه در راستای تولید دانش بنیان و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
با یاری صانع متعال، کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با رویکرد توسعه فناوری و نهادینه کردن استفاده از خدمات مشاوره فنی و تخصصی، بستری مناسب را مهیا می سازد تا شرکت ها، همواره به مشاوران کارآزموده مراجعه نموده و به سهولت و با اطمینان برای بهبود بهره وری و سطح کیفیت و نیز، رفع و درمان مشکلات تخصصی خود اقدام نمایند. از طرف دیگر، شناخت هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی از مشکلات عینی صنعت کشور، حاصل شود. این امر، جهت دهی هرچه بیشتر و کاربردی تر شدن تحقیقات دانشگاهی را نیز نتیجه خواهد داد.
این مهم، با ایجاد شبکه ای نظام مند که در آن، علاوه بر اساتید، صنعتگران و شرکت های حقوقی متخصص نیز به عضویت درآمده اند، شکل گرفته و همگی آنها در کنار هم و به صورت گروهی، در راستای تعالی صنعت گام برمی دارند.
تحولات بسیار سریع در حوزه صنعت و معدن، توجه به صنایع دانش بنیان و فناوری های نوین را ضروری ساخته است و در این راستا، نهادهایی همچون کلینیک صنعت و معدن، نقش راهبردی و تاثیرگذاری را ایفا می نمایند.
کلینیک صنعت و معدن بنا دارد تا به عنوان یک پنجره واحد(single window) و با نقطه شروع یک مشاوره تخصصی و سودمند و کم هزینه، فرآیندهای عملیاتی تحقیق، پژوهش و توسعه فناوری را تسهیل نماید و ریسک پروژه ها را کاهش دهد.

خدمات کلینیک، طیف گسترده ای از کلیه رشته های صنعتی و معدنی را شامل می شود و این مهم در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیت برتر محقق می شود.

همچنین، کلیه خدمات آزمایشگاهی تخصصی پیشرفته و فوق پیشرفته نیز از طریق شبکه گسترده آزمایشگاهی کلینیک ارائه می شود.