برگزاری نشست تخصصی فناوری نانو

نشست تخصصی کاربردهای فناوری نانو در روز شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ، به همت کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به میزبانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در محل این ستاد برگزار گردید.

این نشست با حضور مهندس توانا، مدیر شهرک‌ صنعتی نصیرآباد، مهندس عمید، معاون انجمن صنایع نساجی ایران، مدیران عامل چند شرکت فعال در حوزه‌های دارویی، قطعات خودرو، نساجی و ماشین‌آلات، مهندس احمدوند، مدیر کارگروه ترویج و فرهنگ‌سازی ستاد فناوری نانو، مهندس موحدی، مدیر کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهندس حیدری، مدیر واحد مشاوره و مهندس برجی خانی، مدیر واحد آموزش و فناوری کلینیک صنعت و معدن برگزار شد.

ابتدا مهندس موحدی به معرفی کلینیک صنعت و معدن دانشگاه امیر کبیر و سامانه مشاوره صنعتی مصاف پرداختند و خدمات متنوع این سامانه و نحوه استفاده از این خدمات را تشریح نمودند.

سپس کارگروه ها، ماموریت ها، دستاوردها و فعالیت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، توسط مهندس احمدوند به سمع و نظر حضار رسید.

ادامه این نشست به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد و در مورد راهکارهای همکاری صنعتگران با فناوران حوزه نانو در صنایع مختلف، بحث و تبادل نظر گردید.

در این نشست، ضمن معرفی تعدادی از محصولات و تجهیزات ساخت داخل به حاضران، سازوکارهای حمایتی ستاد فناوری نانو برای تسهیل تعاملات صنایع با فناوران عرصۀ نانو معرفی شد.ازجمله این سازوکارها، “سامانه تبادل فناوری” بود که ضمن تشریح آن، مدیران حاضر در جلسه نسبت به تکمیل فرم سامانه تبادل برای طرح مشکلات فنی خود اقدام کردند. برنامه “چالش فناوری و نوآوری”، دیگر سازوکاری بود که در این نشست تبیین شد.

در پایان، نمایندگان صنایع از نمایشگاه دستاوردهای نانو در محل این ستاد بازدید کردند. برخی از محصولات و تجهیزات در حوزه‌های پزشکی، خودرو، رنگ، ساختمان، کامپوزیت و پلیمر و منسوجات که دارای گواهینامه نانومقیاس هستند، در این نمایشگاه ارائه شده‌اند. برخی از مدیران، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه، ابراز داشتند که تعدادی از محصولات فناوری نانو که در این نمایشگاه عرضه شده است، قابلیت بالایی در رفع مسائل فنی آن‌ها دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now