۲۹ آبان ۱۳۹۶

خدمات کلینیک

خدمات توسعه فناوری

توسعه فناوری، نقش کلیدی در حفظ حیات و ارتقاء صنایع و معادن در سطح ملی و بین المللی دارد. این مهم با تولید، انتقال و انطباق فناوری در بخش های مختلف صنعتی محقق می شود.

کلینیک صنعت و معدن به عنوان یک پنجره واحد به دنیای فناوری و دانش روز در عرصه ملی و بین المللی و با پشتوانه اساتید و متخصصان صنعتی خود، می تواند مشاوره و اجرای فرآیند توسعه فناوری در بخش های مختلف صنعتی را اجرا و مدیریت نماید.

خدمات OFI

* ممیزی فرایندهای اصلی، پشتیبانی، مدیریتی و ساخت
* بررسی دانش، مهارت های آماری و تکنیک های بکار گرفته شده در سطح سازمان متقاضی و بلوغ سیستم اطلاعات  مدیریتی MIS
* تحلیل نسبت های مهم مالی
* بررسی بلوغ فرایندهای طراحی مهندسی / تکنولوژی/ میزان- تفکر مبتنی بر ریسک در سطح مدیران و فنون بکار رفته در سازمان
* ارائه گزارش بر اساس مدل امتیاز دهی VDA آلمان و ارائه میزان فاصله با وضع مطلوب

مشاوره تخصصی

بسیاری از مشکلات فنی که صنعتگران با آن روبرو هستند، به گونه ای است که با مراجعه و اخذ نظرات یک متخصصباتجربه در آن زمینه مرتفع می شود. اما به دلیل عدم وجود مرجع مشخص و در دسترس برای این منظور، عمدتاً مشکلات به سادگی حل نمی گردند. هدف این مرکز ایجاد یک روش ساده برای دستیابی به پاسخ سؤالات و راه حل مشکلات صنایع و معادن است. به همین منظور بخش مشاوره حضوری کلینیک آماده پاسخگویی و ارائه هرگونه اطلاعات درخواستی به اعضاء می باشد.

خدمات آزمایشگاهی

انجام کلیه خدمات آزمایشگاهی، در قالب شبکه یکپارچه آزمایشگاهی کلینیک، به پشتوانه کلیه آزمایشگاه های  تخصصی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با دارا بودن بیش از ۶۰۰ دستگاه آزمایشگاهی و با ارائه گزارش رسمی به صاحبان صنایع و معادن انجام می شود.

به منظور دریافت خدمات آزمایشگاهی، متقاضیان می توانند مشخصات آزمایشات مورد نظر خود را از طریق ایمیل به نشانی ایمیل کلینیک ارسال نمایند.

ایمیل : info@imcaut.ir

برگزاری نشست و کارگاههای تخصصی

با توجه به رشد سریع علم و فناوری در عصر کنونی، کلینیک سعی می نماید علاوه بر آنکه بتواند نقش موثری در جهت آموزش نیروی انسانی مرتبط با صنعت داشته باشد، زمینه نوسازی و بهسازی صنایع در جهت توسعه خلاقیت ها، ابتکارات و نیل به نوآوری را نیز منجر شود. به همین منظور کلینیک، بخشی از ظرفیت خویش را در جهت آموزش فنی و تخصصی نیروی انسانی صرف نموده و با برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی، عاملی در جهت توسعه منابع انسانی و تحقق انطباق فناوری در صنایع می باشد. طبیعی است بسیاری از تصمیم سازی ها و سیاست گذاری ها، حاصل نشست های تخصصی خواهد بود.

خدمات مطالعاتی، پژوهشی و تحقیقاتی

انجام مطالعات امکان سنجی و یا عارضه یابی حاصل کار گروهی از متخصصان، متشکل از بخش فنی، بازار و اقتصاد و … می باشد. کلینیک با دارا بودن مجموعه ای متنوع، قوی و نظام مند از عناصر مذکور، یکی از توانمندترین مراکز تدوین طرح های مطالعات امکان سنجی، پژوهشی و تحقیقاتی و نیز طرح های عارضه یابی در کشور است. این توانمندی زمینه ساز شکل گیری ایده ها و تصمیمات بهینه و طرح های نوین و دانش بنیان در بخش های مختلف صنعتی و نهادهای متولی مربوطه می باشد.