باران پاییزی در بیشتر مناطق کشور می بارد


آفتاب نیوز :

صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس آخرین تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (18 آبان) در بخش هایی از فارس، کرمان، کهگیلویو و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کوه های شمالی و شرقی خوزستان، لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و کردستان و همچنین در ارتفاعات مرکزی البرز ابری، بارش شدید باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: این شرایط روز چهارشنبه (19 آبان) در برخی مناطق شمال غرب، کرانه باختری رودخانه خزر، غرب، مرکز، در رشته کوه های البرز مرکزی، در ارتفاعات کرمان مشاهده می شود. در جنوب سیستان و بلوچستان، در شرق هرمزگان و روز پنجشنبه (20 آبان) در نیمه غربی بخشی از مرکز کشور.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی ادامه داد: روز جمعه (21 آبان) در نیمه غربی کشور، مرکز، شرق و جنوب شرق سواحل غربی رودخانه خزر و همچنین بارش پراکنده باران پیش بینی می شود. ارتفاعات مرکز البرز در ابرنک.

وی افزود: روز شنبه (22 آبان) در بخش هایی از نواحی ساحلی شمال غرب رودخانه خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز و در مناطق مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده باران بارید.

ضیائیان در ادامه گفت: امروز در شمال شرق و چهارشنبه در شرق کشور وزش باد شدید گاهی با افزایش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز رودخانه خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران خطرات هوا درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (19 آبان) نیمه ابری و بارانی و کمینه دما 16 خواهد بود. درجه و بیشینه دما 22 درجه و در روز پنجشنبه (20 آبان) نیمه ابری تا نیمه ابری و وزش باد با کمینه 16 و بیشینه 23 درجه خواهد بود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (18 و 20 آبان ماه) اهواز با 35 و 34 درجه گرمترین و ادبیل با 2 و 5 درجه گرمترین هستند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما