معرفی موتور برق و کاربردهای آن سازوکار

قبل از خرید ژنراتور باید بدانید که موتور برق و ژنراتور یک مولد الکتریکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. این انرژی مکانیکی از سوختن گاز یا بنزین یا گازوئیل حاصل می‌شود. همچنین، این دستگاه می‌تواند از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰۰ وات نیرو تولید کند. شاید بارزترین تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی در مصرف سوخت باشد.

موتور برق

با این حال، توجه به نکاتی که در راهنمای خرید مطرح شد و بررسی دقیق سایت به شما کمک خواهد کرد تا بهترین موتور برق یا پمپ آب طبقاتی را با توجه به نیازها و مشخصات مد نظرتان پیدا کنید. موتور برق وسیله‌ای است که از فرایند مکانیکی برای تولید نیروی الکترومغناطیسی استفاده می‌کند. یعنی موتورهایی که از بنزین به عنوان سوخت برای کارکردن موتور خود و تولید برق استفاده می‌کنند به عنوان موتور برق بنزینی شناخته می‌شوند. از سوی دیگر موتورهایی که از گازوئیل برای سوخت استفاده می‌کنند، موتور برق دیزلی یا گازوئیلی گفته می‌شوند.

قیمت انواع موتوربرق دیزلی یا گازوئیلی موجود در آبیاران به شرح جدول زیر است.

باتری موتورسیکلت های برقی را می توانید به راحتی و هر جایی که بخواهید شارژ کنید. شما می توانید در خانه ی خود باتری موتور برقی را شارژ کنید مثل این که در پارکینگ خود پمپ بنزین داشتید تا باک موتور خود را پر کنید. هرگز نیازی نیست که برای پیدا کردن پمپ بنزین از مسیر خود خارج شوید.

برای محاسبه مجموع مقدار توان مصرفی وسایل برقی جهت خریداری موتور برق متناسب با مصرف می‌توانید دفترچه راهنمای موتور برق را مطالعه کرده و یا به صفحه “راهنمای خرید موتور برق یا ژنراتور” نگاهی بیاندازید. لازم به ذکر است اگر میزان برق مصرفی دستگاه‌ها بیشتر از قدرت موتور برق باشد، ممکن است یا به دستگاه‌ها یا به موتور برق آسیب برسد. استفاده از نوع گازسوز موتور برق نسبت به نوع بنزینی باعث می شود بیش از 60 درصد در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. نوع سوخت مصرفی ژنراتورها متفاوت است و می‌تواند گازی، بنزینی، دیزلی و…

موتور برق ۳ کیلو وات الکتریک استارت هیوندای مدل HG5370A

فرض کنید در وسایل الکتریکی خانه که باید برق آن‌ها را تأمین کنیم، به صورت جدول زیر باشند.

قبل از خرید باید حجم کار خود و انتظاراتی که از یک ژنراتور برق ایده‌آل دارید را در نظر بگیرید. کانوپی به محفظه‌ای گفته می‌شود که برای جلوگیری از صداهای ناشی از موتور برق مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن اتاق سایلنت هم گفته می‌شود. ضرورت استفاده از کانوپی به علت صدای زیاد موتور برق‌ها، مخصوصاً موتوربرق‌های بزرگ که می‌توانند یک منبع آلودگی صوتی باشند بیشتر احساس می‌گردد و دستگاه را تبدیل به موتور برق سایلنت می‌کند. وجود کانوپی در موتور برق در مکان‌هایی مانند ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  • ژنراتور یا موتور برق تک‌فاز از برق متناوبی که در پریز ساختمان است، استفاده می‌کند.
  • اجزای انتخاب شده و گزینه های اضافی بدون شک قیمت موتور الکترونیکی شما را تحت تأثیر قرار خواهند داد.
  • اگر خود دستگاه این تجهیزات را نداشته باشد، باید کیت چرخ را جداگانه خریداری کنید.
  • علاوه بر قیمت ارزان و مناسب این محصول، میزان هزینه برق مصرفی آن نیز برای پیمودن 120 کیلومتر، کمتر از 200 تومان (2000 ریال) می‌باشد.

قیمت ژنراتور برق بی صدا خانگی به دلیل تکنولوژی ساخت و امکانات بهتر، ممکن است بالاتر از نمونه‌های هم‌رده باشد.

در ادامه به بهترین برندهای موتور برق ژاپنی، چینی و کره‌ای که در بازار ایران موجود است اشاره می‌کنیم. برای جریان برق سه فاز با ولتاژ ۳۸۰ ولت می‌توان از آن استفاده کرد. ژنراتور یا موتور برق سه فاز با سیستم مینیاتوری سه فاز به سیستم وارد می‌شود. باید قبل از خرید ژنراتور برق به نوع برق مصرفی، توجه کافی داشت.

موتور برق با کمک گردش موتور احتراق داخلی یا همان درون سوز و چرخش آلترناتور (دینام) برای تامین برق اضطراری استفاده می شود. با خرید موتور برق و استفاده از آن، می توانید در هر منطقه با کمترین امکانات با استفاده از جریان الکتریکی تولید شده توسط آن، دستگاه های برقی خود را راه اندازی کنید.

موتورهای دیزلی بصورت انژکتوری کار می‌کنند و نیاز به استفاده از شمع در موتور ندارند. این موتورها هر چند عملکرد خوبی دارند ولی صدا و آلایندگی هوای آنها بسیار بیشتر از مدل‌های دیگر است. استفاده از این نوع موتور برق‌ها برای مصارف صنعتی یا کارگاهی سنگین توصیه می‌شود. مزیت‌ استفاده از موتور برق دیزلی سوخت ارزان و دوام کاری بالاتر است.

خریداران می توانند در بازار اینترنتی ویترین نت با ثبت درخواست خرید و یا تماس مستقیم با تعداد زیادی از تامین کنندگان موتور برق و ژنراتور ارتباط برقرار کنند. اگر موتور برق در جای نامناسب و محل بسته ای قرار داده شود، روشن شدن موتور برق باعث گاز گرفتگی و خفگی می گردد.

برای تولید هر 2 کیلووات برق حدوداً 1٫2 لیتر بنزین در ساعت مصرف می‌کند.

لازم به ذکر است که این میزان در انواع موتور برق ها متفاوت است؛ معمولا برندهای ژاپنی دارای قدرت بیشتری بوده و می توانند زمان فعالیت خود را تقریبا تا ۸ ساعت افزایش دهند. با توجه به اینکه، معمولا موتور برق بنزینی 3 کیلووات با رنج قیمت متوسط جوابگوی لوازم برقی خان می باشد و نیازی به خرید موتور برق گران قیمت برای مصارف منزل نیست. قیمت موتور برق بنزینی، با توجه به برند, توان خروجی, نوع سیم پیچی دینام, کیفیت دستگاه, گارانتی موتور برق و خدمات پس از فروش متفاوت می باشد.

موتور برق 11 کیلووات ای تی کیو

همچنین می‌توانید انواع موتور برق را از فروشگاه فارم کالا ثبت سفارش نمایید. موتورهای برق، ابزاری کارآمد و حیاتی در جوامع مدرن ما هستند که در انواع مختلف و در صنایع و کاربردها به کار می‌روند.

نحوه نگهداری از این نوع ژنراتورها کاملاً اختصاصی بوده و نیاز به تخصص دارد. اگر به دنبال انتخاب ژنراتور مناسب برای محیط‌های شهری و خانگی هستید، ژنراتور دیزلی انتخاب مناسبی نیست. موتور برق یا مولد الکتریکی دستگاهی است که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت گاز یا بنزین و گازوئیل را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند.

آنها یک اینورتر در خروجی دارند که فرکانس و ولتاژ خروجی ژنراتور را می‌سازد.

این نوع ژنراتورها با دکمه استارت و با استفاده از باتری روشن می‌شوند. در حقیقت مکانیزم راه اندازی الکتریکی به گونه‌ای است که معمولا در موتور برق های بزرگ استفاده شده و پس از چرخاندن سوئیچ انرژی ذخیره شده در باتری، باعث روشن شدن موتور برق می شود. لازم است بدانید که در تمامی موتور برق ها سیستم هندلی وجود دارد و در برخی از سیستم های راه اندازی موتور برق ها تلفیقی از مکانیزم راه اندازی استارتی و هندلی (دستی) می باشد.

هرچقدر توان موتور بالاتر باشد میزان برق تولیدی آن نیز بیشتر می باشد. در قسمت تامین ولتاژ (ژنراتور) نیز با حرکت موتور برق مقدار ولتاژ تنظیم می شود.

از دیگر کاربردهای اینجا کلیک کنید می توان به برق رسانی پمپ‌های مختلف آب، کفکش‌ها، استفاده برای الکترو موتورها و سیستم‌های برقی کوچک مثلا روشنایی و… موتور برق یا ژنراتور وسیله ای است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.[۲] این انرژی مکانیکی از سوختن بنزین، گاز، یا گازوییل به وجود می‌آید. موتور برق‌ها همان ژنراتورها هستند که به عنوان ژنراتورهای کوچک قابل حمل (پرتابل) نیز شناخته می‌شوند. معمولاً برای مصارف خانگی، 5000-۷۰۰۰ وات برای برق‌رسانی نیاز است و باید متناسب با همین نیاز اقدام به خرید موتوربرق کنید.بهترین گزینه برای مصارف خانگی موتوربرق کوچک بنزینی است.

موتور برق برای انواع کاربری‌ها قابل استفاده است و عموماً از آن در مکان‌هایی که قطعی برق زیاد می‌باشد استفاده می‌کنند. از کاربردهای معمولِ موتور برق می‌توان به تأمینِ انرژیِ سیستم‌های روشنایی و پمپ‌‌های آب خانگی اشاره کرد. نمونه‌های کوچک و قابل حمل موتور برق مورد استفاده‌ی گردشگران و کوهنوردان نیز می‌باشد. اما موتور برق بنزینی چیست؟ موتور برق‌های بنزینی پرکاربردترین نوع موتور برق هستند.

فرایند احتراق در موتورهای درون سوز که نهایتا منجر به تولید برق می شوند، براساس ترکیب سوخت و هوا است. معمولا در موتور برق از موتور درون سوز تک سیلندر و چهارزمانه یا در ابعاد کوچکتر از موتور دو زمانه استفاده می شود. براساس حجمی که موتور احتراق داخلی دارد، ظرفیت باک سوخت نیز تعیین می شود. در نگاه کلی، موتور درون سوز ژنراتور پرتابل، وظیفه ی تولید انرژی مکانیکی با استفاده از سوخت فسیلی را دارد.

موتور برق

با این حال، برای استفاده در منازل و کاربردهای خانگی معمولاً موتور برق خانگی با قدرت پایین‌تر (حداکثر 10 کیلووات) کافی است.

بهتر است به این نکته توجه کنید که در صورت استفاده از موتور برق برای ماینر، باید پس از 7 الی 8 ساعت کارکرد مداوم آن را خاموش کنید تا دستگاه استراحت کند. متداول ترین نوع موتوربرق، موتور برق بنزینی است که به دلیل دسترسی آسان به سوخت مصرفی بنزین و سادگی حمل و تامین این نوع سوخت، از اولویت‌های اصلی خریداران و متقاضایان دستگاه های مولد برق محسوب می‌شود. مقاله نحوه راه اندازی و سرویس دوره ای موتوربرق های بنزینی مطالب مفیدی در خصوص استفاده از این نوع دستگاه های مولد برق را برای شما به همراه دارد.

ساختار موتور برق در حین کار داغ می‌شوند و سیستم سردسازی وظیفه خنک کردن اجزای موتور برق را بر عهده دارد. اگر برای مدتی نمی‌خواهید از دستگاه استفاده داشته باشید، بهتر است تا مخزن سوخت آن را خالی نمایید.

شما باید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید، موتوربرق مناسب خود را انتخاب کنید.

موتور برق

چنانچه فیوز در نظر گرفته پایین تر از خروجی موتور برق باشد، امکان استفاده از کل توان خروجی موتور برق را نخواهید داشت. و اگر خیلی بیشتر از توان موتور برق باشد باعث صدمه زدن به موتور برق و خطر آتیش سوزی وجود دارد. موتور برق‌های ثابت در یک محل نصب شده و برق یک
مجموعه را تامین می‌کنند. این دسته از ژنراتورها به علت توان بالایی که دارند و
مدت زمان زیادی که به تامین برق می‌پردازند نسبت به دیگر ژنراتورها قیمت بالاتری
دارند.

موتور برق‌ها در اندازه‌ها و توان‌های مختلف و بسیار متنوعی ساخته می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را تهیه کنید. مثلاً یک موتور برق ۵ کیلوولت-آمپری ممکن است برای مصارف ساده یک خانه کافی باشد اما برای تأمین برق یک مجتمع کوچک تجاری از یک موتور برق ۱۰۰ کیلوولت-آمپری استفاده شود.

موتور برق شامل یک ژنراتور و یک موتور است که ژنراتور نیروی مکانیکی موتور را با استفاده از گشتاور به نیروی الکتریکی خروجی تبدیل می کند. اندازه و سایز موتور برق بر مبنای میزان جریان الکتریکی خروجی آن که KW کیلو وات و یا KVA است متفاوت خواهد بود. کمپ‌های تفریحی، اردوگاه‌ها و مراکز نمایشگاهی که گاهی خارج از محدوده واقع می‌شوند جهت تامین برق از موتور برق استفاده می‌کنند.

موتورهای برق رونیکس را چطور خریداری کنیم؟برای خرید موتور برق های بنزینی رونیکس و دیگر ابزار ساخت این برند، به عاملیت‌های مجاز فروش این شرکت در اقصی نقاط کشور مراجعه کنید.موتور برق بی صدا هم وجود دارد؟بله. به نسبت نیاز کاربر انواع موتور برق تولید و روانه بازار شده است. خرید موتور برق یکی از مهم‌ترین کارهایی هست که در مکان‌هایی که دسترسی به برق نداریم می‌باشد.

موتور برق

کار این دستگاه این است که اعلاناتی همچون خرابی، وجود مشکل در یک بخش، میزان کارکرد و پارامترهای زیاد دیگری را نشان دهد. یکی دیگر از ملزومات دانستن این که ژنراتور گازی چیست، این است که اجزای آلترناتور یک ژنراتور را بشناسید که سعی کردیم توضیحی راجع به هر یک از اجزای آن بدهیم. شیر برقی دقیقا مانند شیر معمولی آب است یعنی اگر باز باشد آب میتواند از لوله عبور کند ولی اگر بسته باشد آب پشت لوله منتظر باز شدن شیر می‌ماند . بطوریکه روغن بعد از چرخیدن در موتور توسط شلنگ ورودی به قسمت اویل کولینگ آمده و پس از خنک شدن توسط شلنگ خروجی دوباره به موتور برمی‌گردد.

اتخاذ یک تصمیم شایسته را برای مشتریان دشوارتر از قبل کرده است. از جمله معتبر ترین شرکت هایی که اقدام به تولید موتوربرق و عرضه آن به بازارهای جهانی نموده اند می توان به برند های المکس، هندا، لانسین، کاما، راتو ، هوادسان، گرین پاور ،کیپور جیانگ دانگ و… اشاره کرد.

موتور برق لانسین 8 کیلووات بهترین مدل موتور برق بنزینی تک فاز با گارانتی 1 ساله می باشد. بررسی کنید که موتور برق از قطعات با کیفیت ساخته شده است و دارای استانداردهای لازم می باشد. همچنین باید به عمر مفید موتور برق نیز توجه کنید چون موتور برق با عمر مفید بیشتر، نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات کمتری خواهد داشت و از لحاظ اقتصادی بهتر خواهد بود.

همچنین در نقاطی که به شبکه برق دسترسی ندارند می‌توان از موتور برق استفاده کرد. موتور برق بنزینی یکی از انواع پرکاربرد موتور برق‌ها است و سوخت مورد استفاده در آن به دلیل قابل حمل بودن، محبوبیت بسیار زیادی دارد. این دستگاه وسیله‌ای است که انرژی مکانیکی که از سوخت بنزین به دست می آید را تبدیل به انرژی الکتریسیته کرده و در خروجی برق تولید می‌کند. این نوع موتور برق‌ها را می توان برای تامین برق خانگی و برخی مشاغل کوچک مانند کلینیک دندانپزشکی، ساختمان های اداری کوچک و … مورد استفاده قرار داد.

موتور برق گازی از انواع مختلف ژنراتور ها است که برای راه اندازی آن نیاز به گاز شهری و یا گاز مایع است. با وصل کردن این موتور برق به جریان برق انرژی حاصل از سوخت گاز را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنیم.

سپس ویژگی‌هایی مانند توان، نوع موتور، کارایی، مقاومت در برابر شرایط مختلف، قیمت، و ضمانت‌ها را در نظر بگیرید.

موتور برق

تاثیر تعویض روغن برای موتور برق چیست؟ این کار می‌تواند رابطه مستقیم با طول عمر موتور برق شما نیز داشته باشد.

موتور برق دیزلی یا همان گازوئیلی از نوع موتورهای احتراق داخلی هستند که در دو نوع تک سیلندر و دو سلیندر راهی بازار می شوند. در مکان هایی که برق شهری وجود ندارد یا جریان الکتریسیته ضعیف است می‌توان برق مورد نیاز را به وسیله موتور برق تأمین نمود. در ادامه مشخصات فنی، مدل‌ها، برندها، نحوه بررسی و بهترین قیمت خرید انواع موتور برق خانگی ارائه گردیده است.

سال 1895، اوگدن بولتون جونیور از کانتون اوهایو اختراع اولین موتور سیکلت برقی را ثبت کرد. 15 سال طول کشید تا دستیابی به موفقیت های بیشتر در موتور سیکلت های برقی انجام شد.

این نوع ژنراتور برای کارکردن در مکان‌هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد بسیار مناسب است. نکته مهمی که در میان اطلاعات در مورد موتور برق بنزینی باید به خاطر داشته باشید این است که موتور برق بنزینی با توجه به نوع سوخت خود گازهای اکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می‌کند.

با توجه به مواردی که گفته شد و مزایای بسیار زیادی که موتور برق‌های بنزینی دارند، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. با توجه به مسائل گفته‌شده، انتخاب و خرید بهترین موتور برق بنزینی متناسب با نیازهای شما می‌تواند یکی از فرآیندهایی باشد که افراد در طی آن ممکن است با سوالات و چالش‌های بسیار زیادی مواجه شوند. توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد، می‌تواند به شما در خریدی رضایت بخش و مطمئن و حفظ و نگهداری موتور برق بنزینی‌تان کمک کند. با توجه به تنوع گسترده که در بازار در انواع موتور برق بنزینی وجود دارد، بهتر است برای داشتن تجربه خریدی آسان و راحت با مشاوران و متخصصین در این زمینه مشورت نمایید.

هیوندای شرکت کره‌ای باسابقه درزمینهٔ تولید موتوربرق است که بیش از شش دهه در این عرصه فعالیت داشته است.

زیرا ممکن است آب به قسمت موتور نفوذ کند و باعث خرابی موتوربرق گردد. توصیه میشود قبل از درخواست تعمیرکار مقاله راهنمای راه اندازی و تعمیر موتور برق را مطالعه کنید. موتور برق کیپور ساخت کشور چین و تحت لیسانس کشور کانادا می باشد. کیپور یکی از بهترین و باکیفیت ترین موتورهای چینی موجود در بازار ایران می باشد، که دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد.

موتوربرق تک‌ فاز بنزینی می‌تواند برق تک‌ فاز را تولید کند که این جریان مدام قطع و وصل می‌شود. خرید یک موتوربرق نیازمند آشنایی با عوامل مختلفی است که دانستن آن ها، در انتخاب یک دستگاه کارآمد، بسیار موثر است.

انواع موتور برق و ژنراتورهای موجود در سایت کشاورزان کالا را اینجا مشاهده بفرمایید. از این نوع موتور برق در مراکز حساسی مانند بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. در صورت قطع برق، این دستگاه به صورت خودکار روشن می‌شود و در مدار قرار می‌گیرد.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما
محتوای این وب‌سایت توسط فناوری‌های هوش مصنوعی از داده‌های اینترنتی تولید شده و ما هیچ مسئولیتی در قبال دقت آن نمی‌پذیریم و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.